Sem Plastik, Petkim’ den yeni ürün geliştirme özel ödülü aldı!

Sem Plastik, Petkim’ den yeni ürün geliştirme özel ödülü aldı!

Bu ürün sayesinde thermoform ürünler daha şeffaf ve sert formlar alabiliyor. Ürünün geliştirmesi 29 Kasım 2010 tarihinde SEM Plastik A.Ş. Silivri tesislerinde, SEM Plastik Teknik İşler Müdürlüğü bünyesinde ve Petkim AR-GE ve Satış Yöneticilerinden oluşan bir ekip gözetiminde yapıldı. Dünya’da toplam 6 adet, ülkemizde tek olan 2.800,00 Adet PP Bardak kapasiteli TFT inline thermoform hattı kullanıldı. Petkim bu çalışmalarına katkılarımızdan dolayı kuruluşunun 46.yılında İzmir Aliağa Rafinerisinde düzenlediği törenle SEM Plastik A.Ş.’yi Yeni Ürün Geliştirme Özel Ödülüne layık gördü.

Ödül 04 Nisan 2011 yılında gerçekleştirilen törenle EBSO Meclis Başkanı Sn. Mehmet TİRYAKİ tarafından SEM Plastik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Yavuz EROĞLU ’na verilmiştir.

Yeni hammaddeyle üretilen ve SEM Plastik tarafından Mc Donald’lara üretilen Milk Shake bardaklarında kullanımına başlanılan bu ürünlerin, Milliyken tarafından, Düsseldorf Interpack fuarında Dünya tanıtımı yapılmıştır. Yine aynı, ürünler, PETKİM A.Ş. tarafından Brezilya Plastik Fuarında, Güney Amerika’da tanıtılmış ve büyük beğeni görmüştür.