Sem
 
   
 
   
 
 
  Sem
  Misyon & Vizyon
  Üretim
  Kalite ve Gıda Güvenliği Politikası
  Etik Değerler
  Ar-Ge ve İnnovasyonlar
  Herşey Fikir ile Başlar…
  Kilometre Taşlarımız
  Tesisler
  Referanslar
  Tarihçe
  Katalog Arşivimiz
  Patentlerimiz
  Basında Biz
  Katıldığımız Fuarlar
  Bayilerimiz
 
 
Tarihçe

SEM PLASTİK SAN. ve TİC A.Ş., üretim hayatına 1975 yılında, tarımsal alandaki teknik parçalarla başlamıştır. 1980 yılına kadar bu alandaki üretimiyle bir çok firmaya tedarikçi olarak çalışan SEM, 80’ler sonrasında ürün portföyüne Elektronik ve Haberleşme için üretilen günün teknolojisinin üstünde, minimum toleranslı ve kalitede zorunluluk taşıyan parçaları eklemiştir. Alcatel, Northern Termal vb. firmalarla çalışmış ve 1982 itibariyle bugünkü uzmanlık alanı olan tek kullanımlık gıda ambalajı üretimine ağırlık vererek ‘kullan at’ ürünlerinde sektörel liderliğe giden yolda emin adımlarla ilerlemeye başlamıştır.

PAGEV, ISO, ITO, ASD, gibi kurumlara üyeliği bulunan firma, BRC-IOP, ISO9001, HACCP, TSEK ve Tarım Köy İşleri Bakanlığı Gıda Sicili/Üretim İzni gibi belgelerle kalitesini tescillemiştir. Malatya’da 8500m2 ve Silivri’de 20.000m2lik tesislerinde üretimini yaptığı seyahat servis ekipmanları, plastik bardak, tabak, enjeksiyon çatal, kaşık, bıçak, baskılı kap çeşitlerini içinde barındıran çok geniş bir ürün yelpazesine sahip Sem , sektöre yön veren, yurtiçi ve yurtdışı piyasalarda lider bir firma konumuna ulaşmıştır.

Ürünlerinde tamamıyla birinci sınıf geri dönüşümlü hammadde kullanan SEM Plastik, tasarım konusunda da ayrıcalığını uzmanlaşmış ekibi ile ortaya koymaktadır. SEM Tasarım ekibi; Orijinal ve estetik modellerini, kendi tasarımcı ekibinin, müşteri ile etkileşimleriyle oluşturmaktadırlar.
 

© 2011 Sem Plastik. Tüm hakları saklıdır.

Alipaşa Mah. Atatürk Bul. No:5 Silivri / İstanbul - TURKEY
Tel: +90 212 736 07 37
Faks: +90 212 736 07 27
E-mail: info@semplastik.com.tr

okyanus