Kurumsal
  1. Anasayfa
  2. Kurumsal
  3. Tarihçe

Tarihçe

SEM PLASTİK SAN. ve TİC A.Ş., üretim hayatına 1975 yılında, tarımsal alandaki teknik parçalarla başlamıştır. 1980 yılına kadar bu alandaki üretimiyle bir çok firmaya tedarikçi olarak çalışan SEM, 80’ler sonrasında ürün portföyüne Elektronik ve Haberleşme için üretilen günün teknolojisinin üstünde, minimum toleranslı ve kalitede zorunluluk taşıyan parçaları eklemiştir. Alcatel, Northern Termal vb. firmalarla çalışmış ve 1982 itibariyle bugünkü uzmanlık alanı olan gıda servis ambalajı üretimine ağırlık vererek ‘kullan at’ ürünlerinde sektörel liderliğe giden yolda emin adımlarla ilerlemeye başlamıştır.

PAGEV, ISO, ITO, ASD, gibi kurumlara üyeliği bulunan firma, BRC-IOP, ISO9001, HACCP, TSEK ve Tarım Köy İşleri Bakanlığı Gıda Sicili/Üretim İzni gibi belgelerle kalitesini tescillemiştir. Malatya’da 8500m2 ve Silivri’de 20.000m2lik tesislerinde üretimini yaptığı seyahat servis ekipmanları, plastik bardak, tabak, enjeksiyon çatal, kaşık, bıçak, baskılı kap çeşitlerini içinde barındıran çok geniş bir ürün yelpazesine sahip Sem , sektöre yön veren, yurtiçi ve yurtdışı piyasalarda lider bir firma konumuna ulaşmıştır.

Ürünlerinde tamamıyla birinci sınıf geri dönüşümlü hammadde kullanan SEM Plastik, tasarım konusunda da ayrıcalığını uzmanlaşmış ekibi ile ortaya koymaktadır. SEM Tasarım ekibi; Orijinal ve estetik modellerini, kendi tasarımcı ekibinin, müşteri ile etkileşimleriyle oluşturmaktadırlar.

WhatsApp ile paylaş WhatsApp ile paylaş